9. – 11. 9. 2011

Vyvrcholením letnej prípravy starších žiačok Lokomotívy Sereď bol

medzinárodný turnaj v Kyjove.

Prihlásených bolo 14 družstiev, ktoré boli rozdelené do 3 skupín. Po bojoch v skupinách,

prvé družstvá postúpili do skupiny o 1.-3. miesto, druhí postupujúci o 4.-6.miesto atď.

V prvých 2 zápasoch sme jasne stanovili, čo chceme a budeme hrať. Veľmi agresívnou

obranou a úspešnými protiútokmi sme hneď v úvodoch unikli súperom a postupne do konca

zápasu viac-menej dohrávali zápasy, keď sa vystriedali všetky hráčky.

V zápase s Prostějovom (predchádzajúcim majstrom ČR) sme takisto pokračovali v stanovenej

taktike, čo sa nám aj darilo, ale skoro všetky šance sme nevyužili a po 1.štvrtine sme prehrávali

neskutočných 2:19. Ďalšie 2 štvrtiny sme síce vyhrali, no už to nestačilo a súper dostatočný

náskok už udržal. Bohužiaľ, systém nás tým posunul k boju o maximálne 4. miesto.

V skupine o 4.-6.miesto sme natrafili na družstvo Tydam Košice, kolegyne z našej

celoslovenskej ligy.

Výrazne vyspelejšie, no pomalejšie družstvo, sme nepustili ani len na pomyslenie, že by nás

mohli poraziť. Veľká bojovnosť a nasadenie vyvrcholili pred koncom polčasu. S rýchlymi

protiútokmi a prečísleniami až 4 na 1 a 3 na 1 bolo už rozhodnuté.

O konečne 4.miesto nás mohol pripraviť len Chomutov, takisto výrazne vyššie a vyspelejšie

družstvo ako my. No opäť agresívna obrana privádzala české hráčky k mnohým stratám,

ktoré sme využívali a zaslúžene vyhrali.

Z pohľadu obrany si zaslúžia všetky hráčky pochvalu a takisto aj za jednoduché a s prehľadom