Choď na obsah Choď na menu

sezóna 2011/2012

Naše dievčatá sa zúčastnili MSR starších žiačok v Banskej Bystrici, obsadili konečné 7. miesto po dvoch prehrách a jenom víťazstve, všetko postatné (výsledky ako aj komentáre k zápasom) z MSR najdete na  http://msr2012.webnode.sk/

11,00 Junior Nitra vs. Lokomotíva Sereď

11.05.2012 14:29

Priebežný stav: Polčas: 36 : 18

Konečný stav:75:34

Strelci domáci: Poláková a Horvátová po 15, Fehérová 12, Ďurišinová a Koniarová po 8, Martišková 7, Šablatúrová a Ščurková po 4, Dubeňová 2

Strelci hostia: Mrvová a Gombáriková po 8, Sedláčková 6, Matušicová 5, Hagarová 4, Bokorová 2, Javorová 1

Komentár domáci: Na zápas sme nastupovali s rešpektom, ale dobrou obranou sme súpera držali celý čas na dištanc. Postupne sa rozohrávali všetky hráčky a podali pekný kolektívny výkon. Chcem pochváliť všetky dievčatá, pretože každá dodržala pokyny a tým bola platná pre tím. Vyhrali sme veľmi dôležitý zápas, ale už sa musíme sústrediť na zajtrajší. Dievčatám gratulujem!

Komentár hostia: Na prvý zápas MSR sme nastupovali bez potrestanej Hodorovičovej a s nie doliečenou Gombárikovou.Keďže sme veľmi slabo bránili a v útoku  nikto nevedel potiahnuť svoju "päťku", s pridaním 34 stratených lôpt sa nedá o nasadení či bojovnosti ani hovoriť. Matušicová hrala výborne a to je najmladšia hráčka v družstve (1999). A keď sa k nej pridala len Lucka Mrvová, vysoká prehra bola zaslúžená. Je to síce prvý finálový turnaj, na ktorý dievčatá nastúpili, no vôbec to tak nevyzeralo, že sa chceme pobiť s každým a za každého stavu.

11,00 Lokomotíva Sereď - BK Petržalka

12.05.2012 06:19

Polčas: 22 : 25

Konečný stav: 47:59

Strelkyne domáci: Hodorovičová a Gombáriková po 12, Šušelová 6, Sedláčková, Mrvová a Javorová po 4, Hagarová a Matušicová po 2, Tóthová 1

Strelkyne hostia: Sedláková 20, Doubková a Bruknerová po 11, Páleníková 9, Mikysková 5, Ošková 3

Komentár domáci: Tento zápas bol o niečo lepší z našej strany ako ten včerajší, no kolektívnosť a nasadenie nám ešte stále chýbalo. V obrane sme síce bojovali, ale technicky a takticky sme v obranných činnostiach zlyhali a nedokázali sme ubrániť výbornú streľbu Petržalčaniek zo strednej vzdialenosti. K tomu sa pridala zlá efektivita v útoku a prehra bola realitou. Skúsenejšie hráčky zaberali len chvíľkovo a potom až ku koncu zápasu. Pochváliť nemôžem nikoho, kto by bol výraznejšie lepší, jedine celé družstvo za bojovnosť, ale len bezhlavou bojovnosťou sa zápasy vyhrávať nedajú.

Komentár hostia: Podali sme koncentrovaný výkon v obrane, v čom sa  odrážala naša úspešnosť v útoku. Konečne sme vydržali  koncepčne hrať v útoku 20 minút naše systémy, v čom sa odrazila aj naša úspešnosť streľby zo stredných vzdialeností. Taktiež chcem vyzdvihnúť prácu celého družstva v obrane a taktiež povzbudzovanie na lavičke.

9,00 Lokomotíva Sereď - BK ZŠ Zvolen

13.05.2012 11:03

Priebežný stav: 43:19

Konečný stav: 67:53

Strelkyne domáci: Gombáriková 18, Hodorovičová 15, Matušicová a Mrvová po 8, Pančíková 6, Sedláčková a Šušelová po 5, Hagarová 2

Strelkyne hostia: Balážová M. 14, Dolniaková 11, Balážová V. 10, Mihaľková 9, Obrová 4, Jasová a Rétiová po 2, Popracová 1

Komentár domáci: Aj v poslednom zápase sme pokračovali v nevýrazných výkonoch, aj keď prvý polčas bol z našej strany dobrý a celý polčas sme striedali všetkých 12 hráčok. Skúsenejšie hráčky ťahali a popri tom sa pridali všetky v bojovnosti. V druhom polčase nastal útlm, či uspokojenie sa so stavom a Zvolen začal postupne sťahovať až na 6 bodov. Následne nastúpili najskúsenejšie hráčky a víťazstvo udržali. V tomto zápase skúsenejšie hráčky potiahli, ale len veľmi málo ostatných sa k nim pridalo.

Komentár hostia: Ťažko môžeme vyhrať nejaký zápas, keď začneme hrať to, čo máme v druhom polčase. Gratulujeme súperovi k víťazstvu, určite si zaslúžil vyhrať. Chcel to viac ako my, bohužiaľ.

28.4.2012

ŽBK Lokomotíva Sereď - ŠBK Šamorín
56:71
(29:35)
Gombáriková 20, Hodorovičová 18, Sedlačková 4, Mrvová 4, Javorová 4, Šušelová 4, Pančíková 2

29.4.2012

ŽBK Lokomotíva Sereď - BK Petržalka
46:40
(27:17)
Mrvová 12, Hodorovičová 10, Gombáriková 8, Pančíková 5, Sedlačková 4, Šušelová 3, Hagarová 2, Matušicová 2

22.4.2012

BKM Nitra - ŽBK Lokomotíva Sereď
69:62
(36:32)
Hodorovičová 15, Sedlačková 14, Gombáriková 8, Hagarová 6, Mrvová 6, Kováčová 4, Matušicová 3, Pančíková 2, Tóthová 2, Javorová 1, Šušelová 1

V skratke by som chcel zhodnotiť náš prvý turnaj pre dievčatá ročník 1997, usporiadaný pod názvom Bades Cup. Výsledky, záverečné umiestnenie teamov, ako aj individuálne ceny pre hráčky si môžete prezrieť na www.bades.sk. K výkonom našich dievčat sa neskorej vyjadrí tréner, ja by som turnaj chcel zhodnotiť z organizačného hľadiska.

Myšlienku zorganizovať turnaj sme dostali hlavne pre to, že sme sa chceli revanšovať za pohostinnosť našim priateľom z Kyjova. Tým bol aj jasný prvý účastník turnaja. Rozhodli sme sa zvoliť formát turnaja pre 6 družstiev na 3 dni systémom každý s každým tak ako to býva na MSR v kategóriách žiactva. Tak že Kyjov sme už mali. O tomto súperovi treba povedať, že aj keď vo svojej kategórii tesne nepostúpil do českej 1. ligy (mali oveľa ťažšiu a vyrovnanejšiu základnú skupinu) jeho kvality sú nesporné, veď dve najlepšie hráčky Kyjova ťahajú v českej 1. lige vedúce družstvo Žďáru (jedno z dievčat je vysoká Slovenka Betka Bubeníková z Holíča). Ďalšia naša voľba padla na Valosun Brno. Brno pohybujúce sa v prvej polovici tabuľky pozvanie prijalo a aj keď nakoniec prišli z 9timi hráčkami ukázali sa ako najbojovnejší team turnaja. Keď nám to už z pozvanými družstvami takto pekne vychádzalo povedali sme si, čo tak skúsiť pozvať niekoho z Maďarska.

K tomuto nám dopomohol náš ďalší súper Šamorín. Oslovili viacej teamov v Maďarsku, ihneď zareagoval Pécs. Šiestym účastníkom turnaja sa napokon stal Olomouc.

Šamorín dobre poznáme z našej súťaže a tak jedinou neznámou bolo družstvo Péscu.

V Maďarsku hrajú spolu ročníky 1997 a 1996 jednu súťaž, preto v teame Pécsu boli aj dve ci tri dievčatá ročníka 1996. Svoju vysokú výkonnosť a víťazstvo na turnaji by však určite potvrdili aj bez týchto starších dievčat.

Ako sa to už stáva tak nám Olomouc dva dni pred turnajom účasť na turnaji odriekol z dôvodu zranenia sa hráčok. Keď že sa nám už ďalšie družstvo zohnať nepodarilo zmenil sa trošku systém turnaja.

Odmenou pre nás organizátorov boli kvalitné a vyrovnané zápasy, niektoré sa rozhodovali až po jednom či dvoch predĺženiach a práve pre tieto momenty sa takéto turnaje oplatí absolvovať.

Toto všetko sa mohlo uskutočniť zásluhou finančnej pomoci Mesta Sereď, občianskeho združenia BADES, Trnavského Samosprávneho Kraja, materiálnej pomoci rodičov dievčat, IDC Holding Sereď a organizačnej profesionálnej práci Richarda Kamenského a Silvie Kováčovej.

Predsavzali sme si usporiadať v rámci možností kvalitný turnaj, čo sa nám snáď aj podarilo a spravili sme tak základy tradícii veľkonočným turnajom v Seredi...budúci rok možno už v novej hale?!

Sedláček

31.3.2012
Banská Bystrica - ŽBK Lokomotíva Sereď
80:41
(46:27)
Gombáriková 13, Hodorovičová 7, Matušicová 7, Sedlačková 6, Kováčová 2, Pančíková 2, Mrvová 2, Javorová 2

1.4.2012
BK Zvolen - ŽBK Lokomotíva Sereď
42:71
(30:48)
Hodorovičová 15, Sedlačková 14, Gombáriková 12, Hagarová 8, Šušelová 7, Kováčová 4, Mrová 4, Matušicová 3, Javorová 2, Bokorová 2

24.3.2012
ŽBK Lokomotíva Sereď - TYDAM Košice
51:55
(25:25)
Hodorovičová 14, Šušelová 8, Gombáriková 7, Kováčová 7, Javorová 5, Mrvová 4, Gagarová 2, Matušicová 2, Sedlačková 2

Posledný zápas s týmto súperom vonku sme síce vyhrali o 4 body, no aj po posledných výsledkoch bolo zrejmé, že to vôbec nebude jednoduchý zápas. Prvý polčas aj taký bol a po siréne svietil na tabuli stav 25:25. Hrali sme v podstate dobre prvý polčas. Romča síce nastúpila, v podstate ešte chorá, no chýbala jej efektívna a užitočná hra, ktorú hráva. Na to sa ale nesmieme vyhovárať. Nesústredenosťou sme robili banálne chyby, dostávali jednoduché koše a nepremieňali aj vyložené šance. V konečnom dôsledku potom zápas skončil našou 4 bodovou prehrou.

25.3.2012
ŽBK Lokomotíva Sereď - Abovia Košice
35:83
(17:41)
Matušicová 9, Šušelová 6, Hodorovičová 5, Pančíková 4, Kováčová 3, Sedlačková 2, Hagarová 2, Mrvová 2, Javorová 2

Do tohto zápasu Romča ani nenastúpila, no prvú štvrtinu sme ešte vyhrali 11:10. Čo nastalo potom, na to by každý radšej aj zabudol. Vrátili sme sa asi 8 mesiacov dozadu - tak vyzerala naša hra. Tie isté chyby, totálne nekolektívny, odovzdaný výkon a len pár svetlých momentov. Väčšina dievčat hrala na 50 % či už "dopredu" alebo "dozadu" a o slabom vytváraní si či premieňaní príležitostí svedčí aj fakt, že najviac bodov družstva dala najmladšia hráčka Viki.

3.3.2012
BK Petržalka - ŽBK Lokomotíva Sereď
47:49
(19:19)
Gombáriková 12, Sedlačková 12, Hodorovičová 10, Šušelová 6, Hagarová 4, Pančíková 2, Mrvová 2, Matušicová 1

Pred zápasom s Petržalkou asi všetci vedeli, že to bude vyrovnaný zápas. Oproti poslednému zápasu, ktorý sme hrali v Bratislave, boli Petržalčanky posilnené o hráčku Mikyskovú z Trnavy.
Začiatok zápas bol slabší z našej strany, keď sme sa len ťažko presadzovali cez dobre brániace súperky. V druhom polčase už nastalo zlepšenie, no čo všetko sme dokázali zahodiť, to bolo neskutočné. Hrali sme lepšie, no efektivita bola žalostná a preto bol stav po 20 minútach 19:19. V druhom polčase sa družstvá striedali vo vedení, no nikto nevyhrával viacej ako o 5 bodov. No nakoniec sme kolektívnym výkonom dotiahli zápas do víťazného konca aj keď všetkým nám zamrelo, keď Laura Javorová nezmyselnou trojkou dala Petržalčankám 11 sekúnd pre koncom šancu vyhrať. Trojkový pokus súper nepremenil a tak sme sa mohli radovať z dôležitého víťazstva.
V zápase všetky hráčky bránili dobre a na moje prekvapenie aj čerstvo nové veci, čo sme trénovali, boli na zápase vidieť. Veľmi dobre hrala okrem Romči Gombárikovej (až na zakončovanie) aj Miška Sedlačková, ktorá najmä v druhom polčase potiahla družstvo ako správna kapitánka. Veľmi milým prekvapením bol výkon Moniky Tóthovej, ktorá zlepšenie na tréningu preniesla aj na zápas a využila ponúknuté minúty.

4.3.2012
ŠBK Šamorín - ŽBK Lokomotíva Sereď
69:65
(45:26)
Gombáriková 16, Hodorovičová 14, Sedlačková 12, Hagarová 6, Mrvová 6, Matušicová 4, Šušelová 3, Kováčová 2, Javorová 2

Nedeľný zápas so Šamorínom, ktorý bol na prvom mieste v tabuľke začal takisto, ako keď sme tam hrali naposledy. Úplne cudzie družstvo nastúpilo na zápas v našom podaní. Nesústredené, vyľakané a odovzdané sme behali po ihrisku a hľadali nielen svoje miesto, ale aj loptu či hráčky, ktoré sme mali brániť - proste celé zle!!! Po 12 minútach sme prehrávali 4:31 a vyzeralo to na poriadny debakel. No to, čo sa dialo po tom, nečakal asi nikto. Po time-oute sme zlepšili obranu, lepšie doskakovali, jednoducho zakončovali rýchle protiútoky a tak bol stav cez polčas 26:45 pre Šamorín.
Druhý polčas sme pokračovali v dobrej obrane, no ešte agresívnejšie. Darilo sa aj zakončovanie a rozdiel postupne znižoval až na stav, kde sa Šamorínčanky začali strachovať o víťazstvo. Mali sme aj pár príležitostí, ako zápas vyhrať, no využiť sa ich nepodarilo.
Klobúk dole pred bojovnosťou za toho vysoko nepriaznivého pre celé družstvo, no také zaváhanie, aké sme predviedli sa už stať nemôže.
Romča Gombáriková pokračovala výbornou užitočnosťou pre družstvo. K bodom Romči sa pridala aj Kika Hodorovičová a opäť potiahla bodmi na konci kapitánka Miška Sedlačková, no škoda, že výkony Mišky sú tak rozdielne v prvom a druhom polčase.

ŽBK Lokomotíva Sereď – UMB Banská Bystrica
42:77
(18:43)
Hodorovičová 14, Javorová 8, Gombáriková 7, Sedlačková 5, Kováčová 4, Šušelová 3, Pančíková 2

Ďalší svoj zápas odohrali staršie žiačky doma proti veľmi silnému súperovi, proti Banskej Bystrici.
Nezačali sme vôbec zle, keď sme bojovali bez rešpektu a nebyť príležitostí, ktoré sme nepremenili, prvú štvrtinu sme mohli aj vyhrať. Druhá štvrtina ale bola presne opačná, ako tá prvá. Bez bojovnosti, bez nasadenia, bez sústredenia, dievčatá neplnili ani základné pokyny a tak každú našu chybu súperky jednoducho trestali rýchlym zakončovaním.
Druhý polčas už bol vyrovnanejší, no k výborne hrajúcej Kike Hodorovičovej a čiastočne Romče Gobmárikovej sa nikto ďalší nepridal a tak aj zápas vyzeral.
V tomto zápase sme zlyhali hlavne skoro všetky hráčky individuálne a 2-3 hráčky tím nevytvoria.

ŽBK Lokomotíva Sereď – BK Zvolen
94:19
(44:13)
Hodorovičová 23, Gombáriková 20, Šušelová 13, Sedlačková 9, Javorová 8, Matušicová 6, Mrvová 6, Hagarová 4, Kováčová 2, Tóthová 2, Pančíková 1

V nedeľu k nám pricestoval Zvolen. „Papierovo“ mali byť baby čiastočne slabšie od nás, no taký priebeh zápasu, aký sa naskytol všetkým, ktorí prišli na zápas, nečakal asi nikto. Bojovali všetky hráčky od začiatku, čiastočne sa darili nacvičené útoky, pekne sme zakončovali rýchle protiútoky a najviac si Zvolenčanky nevedeli rady sa našou obranou. V zápase bolo ešte mnoho chýb, no niektoré veci boli zvládnuté veľmi dobre.
Potvrdilo sa, keď bojuje celé družstvo a namyslíme na to, aký silný súper je alebo môže byť, vieme hrať nielen agresívny, ale aj pohľadný basketbal.
Opäť vyčnievali Kika Hodorovičová a Romča Gombáriková. Ostatné hráčky bojovali ako vládali a každá z jedenástich, ktoré boli na zápase, aj bodovali.

4.2.2012
Abovia Kosice - ZBK Lokomotiva Sered

81:67
(48:37)
Hodorovicova 24, Sedlackova 11, Gombarikova 10, Suselova 9, Javorova 5, Hagarova 4, Mrvova 2, Pancikova 2

Tento vikend cestovali starsie ziacky na zapasy do Kosic. V neskutocnej chumelici sme sa predierali zasnezenymi Kosicami a bojovali najskor s pocasim, kym sme dorazli do telocvicne. Po rozmrznuti sme nastupili na zapas. Zaciatok zapasu bol velmi bojazlivy z nasej strany, no postupne sme hrali viac nez vyrovnanu partiu s vychodniarkami. Aj ked sme dobre branili a jednoducho utocili, nase lacne straty super trestal lahkymi kosmi. A vdaka tomu aj vyhral. Skoda tohoto zapasu, ked sme mohli vyhrat, co potvrdzuju aj slova domaceho trenera, ze sme im darovali vitazstvo.
Badat zlepsenu obranu, strelbu z vonku, trestne hody ale i prechod do utoku. Bodovo sa presadila najma Hodorovičová 24 bodmi, ale i efektivitou Sedlačková, Gombáriková ci Šušelová.

5.2.2012
TYDAM Kosice -  ZBK Lokomotiva Sered

57:61
(29:26)
Hodorovicova 23, Sedlackova 12, Matusicova 11, Gombarikova 6, Mrvova 4, Hagarova 2, Pancikova 2, Suselova 1

Na druhy den, uz vykuklo aj slniecko a pobyt vonku sa stal znesitelnejsim. Nastupovali sme proti Tydamu Kosice, ktory den predtym porazil nasho suseda na Zapade - Nitru.
Tak nesustredeny a odovzdany vykon, aky sme predviedli v prvej strvtine, som asi u nas ani nevidel. Na zaklade pomalych unikov a lahkovaznych prihravok nam super bral lopty a daval jednoduche kose. Po prvej stvrtine svietil na tabuli hrozivy stav 22:6 pre domacich. Potom sme sa konecne zmobilizovali a druha patka "vratila" Kosicankam vsetko, co si prva patka "pozicala" a uz domaci po polcase vyhravali len o 3 body 29:26. V druhom polcase sme v 23 minute uz vyhravali,  vyborne branili, odstavovali a jednoduchymi utokmi natahovali naskok, aj ked len po bodikoch. Super sice este stihol v 38.minute vyrovnat, no Sedlačková odpovedala trojkou a i ked na oboch stranach este padli 1-2 kose naskok sme uz udrzali.
Opat zabodovala Hodorovičová, teraz 23 bodmi a dolezitymi obrannymi zakrokmi ako i Gombáriková, no skvelo zapas vysiel najmladsej hracke v druzstve Matušicovej. Vyborne branila a pridala aj 11 bodov.

28.1.2012
Lokomotíva Sereď - BKM Nitra
61:73

(20:44)
Gombáriková 21 (6/5), Hodorovičová 12 (2/0), Mrvová 8, Sedlačková 7 (7/4), Pančíková 4 (4/2), Šušelová 4, Hagarová 2, Kováčová 2, Javorová 1 (2/1)

Prvý zápas skupiny o 1.- 8.miesto sme odohrali doma s dvojičkou - Nitrou. Dievčatá prvý krát nastúpili v športovej hale obchodnej akadémie, kde budeme hrať už všetky zápasy tejto nadstavbovej skupiny. Táto zmena bola cítiť v prvom polčase. Nevedeli sme sa nájsť na ihrisku, slabo sme bránili a aj úspešnosť zakončovania spod koša nebola taká, aká by mala byť. Zo 17 pokusov padlo do koša len 5!!!
Zlepšenie nastalo až na konci polčasu. Zlepšenou obranou a miernou šnúrou 6:0 sa nám podarilo aspoň trošku okresať hrozivo vyzerajúci náskok súpera.
Značnú časť druhého polčasu sme boli lepším družstvom. Miestami výborná obrana nútila súpera zakončovať z veľmi zlých streleckých pozícii, darili sa aj rýchle protiútoky či nacvičené postupné útoky. Proste, dalo sa na to aj pozerať a druhý polčas sme vyhrali 37:29.
Verím, že sme sa už "okukali" v hale a domáce prostredie bude už len výhodou.

14.1.2011
BK Petržalka
 - Lokomotíva Sereď
47:49

(20:25)
Hodorovičová 11 (2/1), Sedlačková 9 (2/0), Gombáriková 8 (8/4), Hagarová 6, Javorová 6, Kováčová 3 (2/1), Mrvová 2 (1/1), Šušelová 2 (2/2), Matušičová 1 (2/1), Pančíková 1 (2/1)
Do Petržalky sme cestovali s jednoznačným cieľom a vedomím, že zápas musíme vyhrať, aby sme postúpili do skupiny o 1.-8. mieste na Slovensku.
Už na rozcvičke bolo vidieť na oboch družstvách neskutočné odhodlanie pobiť sa o postup a vzájomne si nedarovať ani kúsok miestečka na ihrisku. Zápas sa niesol v duchu agresívnej obrany aj na jednej aj na druhej strane. Začiatok sme zvládli a vyhrávali sme asi v 5.minúte po trojke Mišky Sedlačkovej 12:6 a štvrtinu vyhrali 17:12. Druhá štvrtina bola viac v našej réžii, keď sme dobre doskakovali a vytvárali si peknými, jednoduchými kombináciami mnoho šancí. Bohužiaľ, málo z nich padlo do koša a tak do šatní družstvá odchádzali za stavu 25:20 v náš prospech. Druhý polčas začal naším košom, no náskok sa nám nepodarilo zvýšiť a do poslednej štvrtiny bol stav takisto o 5 bodov 33:28 pre nás. Posledných 10 minút bol boj o každý bodík. Petržalčanky o čosi lepšie bránili, my sme nepristupovali a neplnili základné obranné postavenia, čo vyústilo dokonca k vedeniu domácich 45:42. Dovtedy sme stále viedli. Po timeoute nastalo záverečné prebudenie a po premenených 3 trestných hodoch zo 6 pokusov sme vyrovnali a po dobrom "vniku" Kiky Hodorovičovej aj vyhrávali 47:45. Petržalčanky ešte odpovedali vyrovnávajúcim košom. Z nášho nasledujúceho útoku kôš nepadol, no z protiútoku súpera sme loptu získali a vhadzovali na našej obrannej polovici. Nasledujúcu akciu dohodnutú po našom timeoute dievčatá zvládli na výbornú a Kika z jumpu skórovala z "písmena" a domáci tréner bral timeout. Zostávalo ešte 10 sekúnd do konca zápasu. Útok sme ubránili a Miška, ktorá po získanej lopte "vydriblovávala" dopredu bole ešte faulovaná a aj keď ani jeden trestný hod nepremenila, mohla vypuknúť vlna radosti z víťazstva a postupu do prvej osmičky na Slovensku.
Úprimná radosť bola veľmi milá, kedže sa nám konečne podarilo vyhrať dramatický a veľmi vyrovnaný zápas.
Až na malé zaváhanie okolo 36 minúty sme so zápasom veľmi spokojní a opäť sa ukázalo, ako je veľmi dôležitá kolektívna bojovnosť a basketbalové srdce. Na dievčatá som hrdý a teším sa na ďalšie zápasy :)

15.1.2012
BK
Slovan - Lokomotíva Sereď
27:71

(7:29)
Hodorovičová 23 (3/1),  Hagarová 10, Javorová 10, Mrvová 10, Gombáriková 6 (5/2), Šušelová 4, Kováčová 2, Matušičová 2, Sedlačková 2 (2/0), Tóthová 2
Zápas so Slovanom sa prakticky akoby len dohrával, keď sa darilo len málo činností, ktoré ovládame. Unavení a nesústredení sme predviedli len zlomok z toho, čo proti Petržalke. Nedá sa povedať, že by dievčatá nechceli, ale 30 minút to tak nevyzeralo.

3.12.2011
ŠBK Šamorín - Lokomotíva Sereď
108:29

(51:9)
Hodorovičová 13 (5/1), Gombáriková 12 (6/2), Šušelová 2, Kováčová 1 (2/1), Hagarová 1 (2/1)

19.11.2011
Sereď - Nitra
52:72
(26:37)
Gombáriková 11 (6/1), Šušelová 11 (4/3), Sedlačková 9 (6/3), Matušicová 7, Pančíková 6, Kováčová 2 (2/0), Hagarová 2, Mrvová 2, Bokorová 2
Na zápas s Nitrou sme nastupovali (kvôli chorobám) citeľne oslabení. Nehrala Kika Hodorovičová, Laura Javorová a ani Monika Tóthová. Nitra skoro v komplet zostave bola posilnená ešte aj o šikovnú hráčku z Piešťan.
Boli sme skoro celý zápas pomalší, neefektívny a veľa lôpt sme strácali. Po nevýrazných výkonoch dobrý zápas odohrala Romča Gombáriková.
Okrem 33 stratených lôpt sme mali menej než 50 % úspešnosť zakončovania spod koša a katastrofálne trestné hody (7/18).
Opäť raz sa potvrdilo, že so silným súperom musí zabrať viacej hráčok a nedá sa spoliehať len na skúsenejšie. No v tomto zápase bohužiaľ ani skúsené hráčky nehrali to, čo by mali.
20.11.2011
Sereď - Trnava
78:65
(38:25)
Gombáriková 19 (6/3), Hodorovičová 18 (5/2), Šušelová 9 (6/3), Kováčová 8 (8/4), Jančíková 8, Sedlačková 8 (4/4), Hagarová 4, Mrvová 4
Zápas s Trnavou bol pre nás veľmi dôležitý pre to, lebo s týmto súperom bojujeme o 4. postupové miesto do skupiny o 1. – 8. miesto na Slovensku. Vonku sme síce vyhrali o 28 bodov, ale oslabení o choré hráčky sme nastupovali túto nedeľu doma.
Na zápas už nastúpila aj Kika Hodorovičová a bolo to cítiť.
Prvý štvrtinu sme ešte prehrali, keď pokračovali nevýrazné výkony z predchádzajúcich zápasov. Druhá a tretia štvrtina už bola z našej strany veľmi dobrá, až na pár nezmyselných výpadkov. Veľa získaných lôpt sme zakončovali rýchlymi protiútokmi, no aj tak sme si pripísali 38!!! stratených lôpt. Zakončovanie spod koša a trestné hody už boli mierne zlepšené.
V podstate už by sme mali postúpiť do prvej osmičky, no treba zabrať v zápasoch, hrať viacej kolektívnejšie a hlavne každá jedna hráčka musí nechať viacej než všetko na ihrisku, ak sa chcem vyrovnávať najlepším družstvám na Slovensku.

Nie je dôležité vstať, ale zobudiť sa. Už by sme sa mohli prebrať a využívať všetko natrénované!!!

5.11.2011
Sereď - Slovan
98:26

(49:11)
Hodorovičová 21 (6/3), Šušelová 20 (3/0), Hagarová 10, Gombáriková 8, Kováčová 8 (3/0), Mrvová 8 (2/0), Sedlačková 8, Pančíková 6, Matušicová 4, Javorová 2, Tóthová 2, Bokorová 1 (2/1)
V zápase so Slovanom sa vystriedali všetky hráčky, pričom skúsenejšie sme trošku šetrili na zápas s Petržalkou. Každá hráčka aj bodovala. Vyslovene pochváliť za maximálny výkon sa nedá asi ani jednu hráčku, no Sima Pančíková veľmi dobre doskakovala a s chuťou hrajúca kapitánka Miška Sedlačková rozdávala jednu prihrávku za druhou. K lepšiemu výkonu sa vyhecovali miestami aj ostatné hráčky, len to, čo sme si povedali po zápase, že nerešpektovanie svojich povinností na ihrisku a pokynov trénera, nás môže stáť víťazstvo so silným súperom, sa na druhý deň aj ukázalo...
6.11.2011
Sereď - Petržalka
60:65 pp

(41:20)
Sedlačková 18 (13/4), Hodorovičová 11 (2/1), Gombáriková 10 (8/2), Kováčová 6 (6/4), Javorová 5 (2/1), Šušelová 5 (1/1), Hagarová 3 (2/1), Mrvová 2 (4/2)
V nedeľné ráno k nám pricestovali dievčatá z Petržalky. Petržalka patrí na západe s Nitrou a Šamorínom k najsilnejším družstvám.
Prvý polčas sme zahrali veľmi dobre, keď sme agresívne bránili a získali kopu lôpt, ktoré sme aj rýchlymi prechodmi do útoku zúžitkovávali. No mnoho pokusov sme aj nepremenili a zbytočne faulovali, čo sa nám všetko ku koncu zápasu spočítalo. Druhý polčas bol úplne rozdielny ako prvý. Nevideli sme sa na ihrisku, opäť zbytočne faulovali a pri zlepšenej obrane hostí aj mnoho lôpt postrácali, za čo nás kruto trestali. Nekoncentrovanosť, nesústredenosť a nepočúvanie pokynov vyvrcholilo až tak, že Petržalka minútu pred koncom vyhrávala 54:53. Aj my aj hostia mohli rozhodnúť v riadnom hracom čase, ale nestalo sa tak a tak sme boli svedkami predĺženia. Bohužial, my sme boli bez 5 vyfaulovaných hráčok, nepremenili sme všetky šance a ani 3 z 5 trestných hodov. A tak Petržalka zaslúžene vyhrala.
Treba to opakovať (škoda že po každom zápase), aby sme sa poučili z tých zbytočností a chýb. Len tak môžeme pomýšľať na lepšie umiestnenie v tejto súťaži.
Tím sa skladá z jednotlivcov a pokiaľ väčšina nepodá optimálny výkon, so silným súperom sa vyhrať nedá.
Je mi ľúto, že po dobre rozohranej partii, plnej zvratov, bojovnosti a nasadenia, si víťazstvo odniesol súper.
Budeme ďalej makať, pracovať a zlepšovať sa. Ešte sa o prvé priečky pobijeme.